Do areálu Centra Sportu se valí velká voda

posted in: Novinky | 0

PSK Olymp Praha oddíl atletiky a další oddíly PSK Olymp Praha působící v areálu Centra Sportu Ministerstva Vnitra ČR ve Stromovce se připravují na velkou vodu, která by měla zaplavit sportoviště a sportovní zázemí oddílů.

Okolo 12:30 jsme zjistili informace od krizového řízení pro Prahu 7, že by měla povedeň, která se žece republikou, zasáhnout i areál Centra Sportu ve Stromovce. Proto jsme na naší facebookové stránce upozornili naše členy na vzniklou situaci. Stejná informace byla zveřejněna na facebookové stránce atletické haly Otakara Jandery.

V tu dobu byl zaměstnanci areál postupně připravován. Docházelo k postupnému vyklízení rebahilitace a šaten, které jsou umístěné v suterénu. Ubytovna, která slouží sportovcům různých sportů, byla postupně vyklizena a sportovci již opouštěli areál. Během celého odpoledne se podařilo zajistit prostory pro případnou velkou vodu. Sklady materiálu a náčiní byly vystěhovány do vyšších pater, podařilo se vystěhovat i zázemí atletické haly a kancelářských prostor oddílu za dobrovolné pomoci skoro dvou desítek členů oddílu.

V těchto chvílích je areál CS pro všechny uzavřený. Areál parku Stromovka je zabezpečený protipovodňovými bariérami, které jsou neprůchozí (silnice od Výstaviště, viadukt u mostu na Císařský ostrov i viadukt od nádraží Bubeneč). Jediná přístupová cesta Mlýnskou ulící je hlídána Městskou policií, která Vás do těchto prostor již nevpustí.

„Doufejme, že se nebude opakovat podobný scénář jako v roce 2002, kdy došlo ke kompletnímu a devastujícímu poničení celého areálu. Pro naše členy nyní hledáme alternativní řešení tréninkových podmínek dokud se celá situace nezlepší.“ sdělil Tomáš Linhart, člen výboru oddílu.

Další informace o tréninkových prostorách najdete na našich webových stránkách nebo facebooku, případně kontaktujte své trenéry.