Maslák odstartoval sezónu nejlepším českým halovým výkonem na 300m

posted in: Novinky | 0

Veřejné závody ve Stromovce jsou ozdobou české atletiky. I tentokrát atletická hala Otakara Jandery viděla nejlepší český výkon o který se postaral v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.

Magnetem III. Veřejných závodů PAS v hale ve Stromovce byl start mistra Evropy na 400 m z Helsinek Pavla Masláka (Dukla). Ten si krátce po návratu skupiny Dalibora Kupky ze soustředění v JAR vyzkoušel podpůrnou disciplínu 300 m. Maslákova forma je příslibem pro halovou sezónu, neboť časem 33,16 vytvořil absolutně nejlepší český halový výkon na této trati. Za ním si osobní rekordy zaběhli i Jan Jirka (Slavia) 34,09, který nečekaně porazil dalšího z Kupkových svěřenců Vojtěcha Šulce (Sp. Praha 4) 34,19. Stejnou trať žen vyhrála v nejlepším českém výkonu roku Zuzana Hejnová (Dukla) časem 37,80. Bronzová medailistka z OH v Londýně od podzimu také trénuje pod vedením trenéra Kupky a i ona se minulý týden vrátila z JAR. Z dalších výsledků stojí za pozornost čas Radka Fischera (Sp. Praha 4) na 400 m 48,72 a Martina Mazáče (Olymp) na 60 m překážek 7,91.

Jana Kárníková při MČR ve Vyškově (foto: T.L.)

V kouli žen zvítězila výkonem 15,73 nejlepší česká koulařka posledních let Jana Kárníková (Hvězda Pardubice).

autor článku: Ludvík Svoboda