Povodně 2013 – průběžně aktualizované informace

posted in: Novinky | 0
Aktualizováno 11.6.: Během víkendu víkendu 2.6. a 3.6. do Prahy vtrhla velká voda, která se postupně zaplavovala okolí Vltavy. Tento vzestup hladiny se dotkl i našeho oddílu a celého areálu Centra Sportu MV ČR ve Stromovce.

Otevření areálu Centra Sportu MV ČR – 11.6.2013. Dnes bylo oficiálně rozhodnuto o zpřístupněný areál Centra Sportu MV ČR ve Stromovce. Pokud si chcete vyklidit šatnu, můžete přijít během dnešního dopoledne nebo odpoledne nejpozději však do 18.00. Odchod do areálu v 16.00 zůstává stále v platnosti. Na odpolední skupinu bude čekat Jindřich Linhart zástupce vedení oddílu.

UPOZORNĚNÍ: Vyklízení všech šaten proběhne POUZE v úterý 11.6.2013. Sraz všech, kteří chtějí do areálu je u restaurace U Pramene – adresa: Goetheho 25/105 (zastávka autobusu č. 131 – Nemocnice Bubeneč). Odchod do areálu je v 16:00. Na nikoho se nečeká, protože vše bude organizováno za doprovodu Policie ČR, vedení Centra Sportu a vedení oddílu atletiky PSK Olymp Praha. Jinak než v této skupině nebude nikdo do areálu vpuštěn (vstup je prozatím vázán na průkaz zaměstnance Ministerstva Vnitra ČR). Nezapomeňte, že celý areál je od povodňových nánosů bahna. Doporučujeme si vzít pracovní oblečení vhodné do míst s výskytem extrémních nečistot. 

Před vstupem do areálu je každý člen oddílu atletiky povinný se seznámit s doporučenými dokumenty: PRAVIDLA DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍ HYGIENY a DODATEK K PRAVIDLŮM DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍ HYGIENY vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍ HYGIENY

DODATEK K ZÁKLADNÍM PRAVIDLŮM DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍ HYGIENY

10.6.: Dobré ráno, v areálu Centra Sportu během víkendu začalo postupné odklízení škod, které napáchala velká voda. V neděli se uskutečnila první pracovní brigáda, která odklidila to nejnutnější. Fotky ze soboty 8.6. na

jelinkova.rajce.idnes.cz/130608_odklizeni_skod

Atletická hala a stadion

jelinkovarajče.net
jelinkovarajče.net

Informace z 7.6.: Zástupci Centra Sportu navštívili areál, který byl ve čtvrtek ještě stále částečně pod vodou (foto z 6.6.davidholy.rajce.idnes.cz/nastenka/ , jelinkova.rajce.idnes.cz/130606_Stromovka/). Areál bude v nejbližších dnech podle situace zkontrolovan statikem, následně hasiči provedou nejnutnější práce a začnou odčerpávat zbývající vodu v prostorách šaten a rehabilitace. Po provedení této činnosti budou vyneseny všechny skříňky ven a budete mít 3 dny na jejich vyklizení. Poté bude veškerý obsah skříněk nenávratně zlikvidován. Termím k vyklizení bude upřesněný. Pro osoby, které se budou pohybovat v areálu při odstraňován následků povodní je doporučeno, aby byly očkované proti různým onemocněním (žloutenka, tetanus apod.). Ten kdo má doma malé děti, by se do prostorů zasažených povodní neměl vůbec vydávat. Vedení oddílu se nyní snaží zajistit prostředky pro odklízení škod (nářadí, ochranné pomůcky a dezinfekční prostředky).

Každý kdo bude chtít do areálu musí se řádně přihlásit pomocí přihlašovacích stránek (bude připraveno) a podepsat formulář o práci v areálu Centra Sportu (bude připraveno, případně ke stažení).

Upozornění – nezapomínejte, že oblast je uzavřena a oblast je monitorována. V případě narušení během několika minut přistává přímo v areálu vrtulník Policie ČR. Toto narušení může vyjít Vaší peněženku na 50 000 Kč viz Celé znění rozhodnutí o uzavření mětských parků.

Informace z 6.6.: Vedením Centra Sportu jsme byli upozorněni, že již několikrát došlo k narušení zakázané zóny ve Stromovce. Proto prosíme všechny členy oddílu atletiky a další veřejnost, aby nevstupovali do zakázané zóny, která je monitorována Policií ČR. Areál Centra Sportu je ve vlastnictví Ministerstva Vnitra a o to je nyní více střežený. Na tuto oblast platí opatření vydané zastupujícím primátorem hl. m. Praha p. Hudečkem a při porušení hrozí pokuta až do výše 50 000 Kč. Celé znění rozhodnutí o uzavření mětských parků. Vedení oddílu prosí všechny o respektování tohoto zákazu.

Informace z 5.6.: Voda v celém areálu CS MV ČR začíná pomalu ustupovat. Dnes proběhla schůzka vedení CS a MV ČR, kde bylo rozhodnuto, že areál zůstane uzavřený předběžně do neděle 9.6. Vstup bude povolen pouze vybraným zaměstnancům CS. V nejbližší době začne hlídání všech objektů, aby nedocházelo k trestné činnosti.

16.10 – Foto – Hlavní budova Centra Sportu ve Stromovce, kde které se nachází ubytovna – otevřít fotku (zdroj: Idnes.cz)

9.35 – Přesně uprostřed fotky najdete celý areál Centra Sportu, který je kompletně zatopený – otevřít fotku (zdroj: Idnes.cz)

4.6.2013 – 8.10 – Dobré ráno, podle informací má Vltava za sebou svoji kulminaci a už se neočekává vzestup hladiny. Nynější výška řeky je podle webu ČHMI 5.41 metru. Což by snamenalo navýšení vody v areálu o dalších maximálně 50 cm. Na obloze je místy vidět modré nebe a prosvitne slunce, tak třeba jsme už z nejhoršího venku. Bohužel nedokážeme přesně říct jak to vypadá v areálu, protože okolí je kompletně uzavřené.

21.43 – Na facebooku PSK Olymp Praha – oddíl atletiky najdete několik fotek celého areálu, které pořídil Petr Braniš. Další informace a fotky také na facebookové stránce Atletické haly Otakara Jandery.

21.34 – okolo 18.hodiny odpoledne saha voda v areálu po poslední schod u vstupu na ubytovnu. Do atletické haly zatím voda tolik neteče. Bohužel nyní po deváté hodině je průtok vody na hodnotě 3030 kubíků a výška hladiny 5.22 metru a ještě má stále během noci stoupat.

16.05 – Doskočiště na výšku je v tuto chvíli nedaleko železniční trati vedoucí z Bubenče do Holešovic. Během své cesty urazilo zatím asi tak 200m – 300m od svého původního místa než dorazila do areálu velká voda (foto: p. Kroc)

15.28 – aktuální informace o průtoku z 15.10 – 2 900 kubíků, výška 504 cm

14.49 – Hladina Vltavy po 14.hodině ještě o kousek poskočila v jednu chvíli i přes 5 metrů. Výška vody v areálu dosahuje místy 2 metrů.

13.21 – Od dopoledních hodin se stav nemění. Situace zůstává stejná. Až opadne voda uvidíme pořádně k jakým škodám došlo. 

11.33 – Hladina vody v celém areálu ve Stromovce je 1,5 metru. Zaplaveny jsou šatny v suterénu, tenisové kurty, velké hřiště za atletickou halou.

11.20 – AKTUALIZOVÁNO: Tréninkové prostory DUKLA PRAHA: Pro všechny členy oddílu atletiky PSK Olymp Praha, byla vedením oddílu zajištěna náhradní možnost tréninkových prostor v podobě atletického stadionu DUKLA PRAHA – JULISKA, ale bez šatnového zázemí. Pro vstup do areálu je nutné se na vrátnici nahlásit a sdělit, že jste členem oddílu PSK Olymp Praha. Prosím dbejte pokynů zaměstnanců, trenérů a ostatních pracovníků DUKLA Praha. Toto řešení bude pro všechny k dispozici po dobu povodňové situace.

11.10 – fotografie zaplavené čističky odpadních vod a Císařského ostrova – zobrazit

11.00 – Uzavření areálu CS MV ČR platí až do čtvrtka 6.června 2013.

10.50 – Závody mladšího a staršího žactva pořádané 13.6. a 18.6. se na našem stadionu neuskuteční. Další informace o případném náhradním termínu nebo jiném místě rozhodne Pražský atletický svaz.

10.45 – Dnešní závody přípravek na Spartaku Praha 4 byly z důvodu povodňové situace v Praze zrušeny. Informace převzata z www.sp4.cz

Celé znění:

závody přípravek

3.6.2013

P-Děkanka !POŘÁDÁME!

Termín: pondělí 3. června 2013 od 16.00 hodin Místo: stadion Děkanka Dnešní závody byly zrušeny !!!!!!!

10.30 – Jak už jsme informovali včera večer pro dnešní den je domluvený trénink na stadionu SK Kotlářka. Níže najdete kompletní informace:

Z důvodu povodní je uzavřen areál Centra Sportu Ministerstva Vnitra a přihlehlý park Stromovka, do kterého je vstup zakázán vyhlášený magistrátem hlavního města Prahy.

Pro pondělí 3.6.2013 od 16.00 byl zajištěn vstup na atletický stadion SK Kotlářka (adresa: Na Kotlářce 1, Praha 6, 160 00 – mapa).

Pro vstup mějte při sobě členský průkaz, dbejte pokynů domácích trenérů a atletů/atletek.

Mnohokrát děkujeme oddílu SK Kotlářka za poskytnutí možnosti tréninku při takto nepříjemné situaci, které nyní v našem areálu panuje.