Přelom března a dubna byl plný úspěchů našich závodníků

posted in: Novinky | 0

Závodníci a závodnice PSK Olymp Praha byli vidět na několika republikových šampionátech, které se uskutečnily v březnu a dubnu. MČR v přespolním běhu 2013 – Střelské Hoštice

Poslední březnovou sobotu se v oblíbeneném běžeckém areálu ve Střelských Hošticích uskutečnilo MČR v přespolním běhu 2013. Na startu jsme měli několik závodníků a závodnic, kteří se postarali o velmi dobré výsledky a úspěšnou reprezentaci našeho oddílu. Největší úspěch se v kategorii mladších žákyň postarala Kateřina Krejčí, která si v konkurenci 36 startujících doběhla pro mistrovský titul. Na 11.místě se ještě umístila druhá závodnice z našeho oddílu v této kategorii Júlie Bičišťová.

Kateřina Krejčí na stupních vítězů

Další reprezentantkou našeho oddílu byla Bára Šambergerová, která po přestupu do kategorie dorostenek obsadila 24.místo. I toto umístění je dobré a příští rok se Bára ukáže i vyšší příčce než letos. V hlavním závodě mužů doběhlo do cíle 34 závodníků. Největší favorit Milan Kocourek z AK Kroměříž potvrdil svojí roli a doběhl si pro mistrovský titul. Velký souboj se odehrál o další příčky především o 2. a 3.místo do kterého se zapojil i Honza Procházka z PSK Olymp Praha (mj. mistr světa 2012 v závodě štafet v orientačním běhu). Nakonec to stačilo jen na bramborové 4.místo. Ale i tak všichni předvedli pěkné výkony a zaslouží si velkou gratulaci.

MČR v chůzi na 20km – Poděbrady

Lázeňské městečko Poděbrady 13.dubna hostily tradiční mezistátní chodecké utkání během kterého se uskutečnilo MČR v chůzi na 20 km. Na startu se sešla velká světová elita chodců a chodkyň. Mezi nimi byla i Lucka Pelantová (účastnice OH v Londýně 2012), která se postarala o největší úspěch české reprezentace v mezistátním utkání. V čase 1:32:08 a novém osobním rekordu si došla pro vítězství v hlavním závodě žen a pro mistrovský titul na 20 km. Pro Lucku byl tento titul už celkově pátým a v cíli pro Atletika.cz řekla:„Jsem moc spokojená, dala jsem si po delší době pořádný osobák, loni to bylo jen o dvě vteřiny, tak to je na dvacítce nic.“.

Lucka Pelantová při OH Londýn 2012 (foto: T.L.)

MČR v půlmaratonu 2013 – Pardubice

Další velký běžecký svátek v podobě MČR v půlmaratonu zažily Pardubice, které jsou už po několik let tradičním místem pro setkání běžecké špičky na této trati. V dresu PSK Olymp Praha se představil po dlouhém a vleklém zranění Pavel Kubričan. Časem 1:09:50 se zařadil na 7.místo mistrovského závodu. Můžeme se těšit, že Pavel v letošním roce posílí naše prvoligové družstvo a pomůže při bojování o návrat do extraligy.

Pavel Kubričan č.6789 při Hervis Pražský 1/2maraton (foto: T.L.)

Gratulujeme všem závodníkům a závodnicím k jejich velmi pěkným jarním výsledkům a doufejme, že forma všem závodníků vydrží i do nadcházející letní dráhové sezóny.