Při XI.Olympcupu padl žákovský rekord na 300m

posted in: Ostatní | 0

5.1.2013 – V pražské atletické hale Otakara Jandery byla obnovena tradice veřejných závodů OLYMPCUP , které pořádá PSK Olymp Praha se západočeským SKP Union Cheb. Hned během prvního ze dvou závodů padl český rekord na 300m žákyň.

Po desetileté odmlce se rozhodl SKP Union Cheb ve spolupráci s naším oddílem PSK Olymp Praha uspořádat další veřejné závody pro všechny kategorie. Jako tradičně byly vybrány první dvě lednové soboty. Bohužel hned první termín zaznamenal nižší účast díky končícím vánočním prázdninám.

První halový závod roku v hale Otakara Jandery nakonec přinesl změnu v českých historických tabulkách. V závodě žákyň na 300m se postarala o výkon časem 40.19 vt. velká česká atletická naděje Anna Kerbachová, závodící za Spartak Praha 4 pod trenérským vedením Vladimíra Kučery. Ještě před rekordní „třístovkou“ si zaběhla 60m v solidním čase 7,94 vt.

Anna Kerbachová při rekordu na 300m žákyň (Foto: Tomáš Linhart)

V ostatních disciplínách se představilo více než 100 závodníků a závodnic, kteří si zazávodili v příjemném rodinném prostředí atletické haly Otakara Jandery.

Pořadatelé předpokládají, že o druhé lednové sobotě bude určitě větší zájem. A tak se těší, že by mohl padnou další národní rekord.

Z výsledků:

Muži

60m: Luboš Novák – TJ Slavoj Banes Pacov – 7.18vt, 300m: Kacper Ambrozy – MLKS „SOKÓL“ Lubin – 36,72 vt., 500m: Petr Jelínek – Spartak Praha 4 – 1:06.95 min, dálka: Petr Ogoun – TJ Slavoj Stará Boleslav – 6.95m

Ženy

60m: Helena Jiranová – TJ Sokol Kolín-atletika – 7.93 vt, 300m žákyně – Anna Kerbachová – Spartak Praha 4 – 40,19 vt – český rekord v kategorii žákyň

Kompletní výsledky závodu (ve formátu .xls)