Reprezentace odletěla na mistrovství světa do Moskvy

posted in: Novinky | 0

Atletický reprezentační výběr dnes v 11.00 odletěl do Moskvy na mistroství světa, které se uskuteční ve dnech od 10.8. do 18.8.2013 na stadionu v Lužnikách. Na palubě linky Praha – Moskva bylo i trio „Olympaček“ – Lucka Pelantová (20km chůze), Lenka Masná (800m a 4x400m) a Katka Čechová (100m).

Přímo na letišti v Ruzyni měly holky dobrou náladu a byly plné nadšení a odhodlání. Doufejme, že jim taková nálada vydrží do samotného startu. Katka Čechová ladila formu v Praze na Julisce, která v tuto chvíli poskytuje náhradu za zničenou Stromovku.

Lenka Masná zaběhla požadovaný limit až v samotném závěru období ve kterém bylo možné plnit nominační kritéria. Forma Lenky by měla při MS gradovat a tak uvidíme jakého se můžeme dočkat výsledku. Nezapomeňme, že Lenka je jednou z členek reprezentační štafety na 4 X 400m.

Posledním článkem „Olympáckého“ tria je Lucka Pelantová. Lucka byla naopak první, která splnila limit pro MS. Na chodecké dvacítce nemá u nás konkurenci. I když letos bude na stejné trati společně s Luckou startovat nadějná Anežka Drahotová, která na juniorském mistrovství Evropy získala zlatou medaili. Pro web Atletika.cz řekla: „Co od sebe očekávám? Samozřejmě bych ráda dobrý výkon, ale uvidíme, jak se mi to povede. Nicméně začnu asi jako vždy zepředu, budu se snažit udržet se širší špičkou.“

Tak se těšme na výkony našich holek i ostatních českých atletů a atletek. Velkou medailovou nadějí je hlavně Zuzka Hejnová, Vítězslav Veselý. Do širší špičky počítáme s Lukášem Melichem a Ladislavem Prášilem, kteří se představí v kladivu repsektive kouli.

Nezapomeňte začíná se už v sobotu ráno.

(foto: Tomáš Linhart)