Už po dvacáté se uskutečnil Běh Prokopským údolím

posted in: Novinky | 0

2. dubna 2017 se na Barrandově konal již 20. ročník závodu Běh Prokopským údolím. Tentokrát za spolupořadatelství a podpory Městské části Praha 5, PSK Olymp Praha a dalších dobrovolníků.  Proto se díky pomoci sponzora mohli pořadatelé kvalitně připravit.

Ranní déšť možná někoho odradil, ale již dlouho před prvním startem přicházely první děti za doprovodu rodičů. S prvním startem vykouklo sluníčko aby se podívalo jak děti, jichž letos přišlo znatelně více než loni bojují. Nejvíce, rovných 30, přišlo mužů. Představitelek něžného pohlaví bylo podstatně méně, zato se zúčastnila jedna z nejlepších českých běžkyň Moira Stewartová a držitelka 3 bronzových medailí z nedávného Mistrovství světa v atletice veteránů v hale sportovní chodkyně Lenka Borovičková.

Na trati urputně bojovali mladí i ti dříve narození běžci, děti podporovaly své rodiče. Přesto po celou dobu vládla dobrá nálada. Přesto, že ze 17 vypsaných kategorií bylo vyhlašováno pouze 12, byl závod úspěšný. Proti loňsku přišlo znatelně více běžců a běžkyň, mnozí absolvovali svůj první závod. Mezi ně též patřila nejmladší účastnice, tříletá Emilka Janečková. Nejstarším byl 72letý Vašek Šejbl z Písku, jenž v minulých letech získal na Evropských i Světových šampionátech v atletice veteránů několik medailí. Vítězové kategorie byli oceněni pohárem, všichni, kteří se umístili ”na bedně” dostali diplom a věcnou cenu. Startovalo 35 dětí a 40 dospělých. Absolutní vítězkou mezi ženami se na trati 3260 m stala Moira Stewartová ze Spartaku Praha 4 časem 12:11, mezi muži suverénně zvítězil Damián Vích z Dukly Praha. Trať 6330 m zdolal v čase 21:40. Výsledky najdete na stránce spolupořadatele Městské části Praha 5 a na běžeckých serverech.

Vítězem byl každý, kdo se postavil na startovní čáru a doběhl do cíle pěkné ale náročné tratě. Ke spokojenosti účastníků přispěli kromě pořadatelů též pracovníci sdružení FITTT, kteří zájemcům udělali tělesnou analýzu a rozbor běžeckého stylu.

Zájemce o běhání zveme na další, 21. ročník závodu a v neděli 28. května na běh do kopce Dobývání Dívčích hradů, jenž je součástí seriálu Běhy do kopce v Praze a okolí. Zázemí bude v zahrádce Besední restaurace v Hlubočepých. 2