VZ žactva, mládežnických kategorií a dospělých

18. 2. 2023

Velký zájem o závody v hale na Strahově znamenal velké zpoždění, a tak se nám závody protáhly do půl desáté. Vzhledem k blížícím se přeborům Prahy staršího žactva a potřebě kvalitních výkonů, umožňujícím start na přeboru, se setrvání do pozdních večerních hodin určitě vyplatilo. Dobré bylo i to, že naši borci, ač patřili k nejmladší kategorii zúčastněných, zjistili, že klidně mohou soutěžit s dorostenci, juniory či dospělými. Někteří jim to samozřejmě natřeli, ale ne všichni.

Strahovský ovál je plošší, než ovál v hale Olympu, proto žákům více vyhovuje (ve vnějších drahách to není tak do kopce). Sliboval jsem si tedy úrodu osobáků na stopadesátce a třístovce. Ne všem se zadařilo. (Michal Krčmář)

Z osobního rekordu se mohla na 300m těšit Viktorie Včelařová, který má hodnotu 43,63s. Luisa Bláhová běžela v tom samém běhu a doběhla čtvrtá za 45,13 s.

Osobní rekordy padaly i na trati 150m, kde absolutní druhé místo obsadil Marek Váňa časem 16,87s. Ve třináctém běhu si pro “osobák” doběhl i Matyáš Zounar výkonem 20,70s. Mezi ženami PB bylo mnohem více.

Hned pět našich půlkařek se postavilo na start ve druhém a třetím běhu a jak jinak, sbíraly opět osobní rekordy.

Výkony dalších našich závodníků pro jejich vysoký počet uvádíme: zde

Fotogalerie: zde