11 medailí přiváží z M ČR dospělých naši atleti

1. 8. 2023

Propršený víkend čekal naše závodníky při víkendovém M ČR v Táboře. Silná průtrž a vítr posunuly začátek mistrovství. Jestli něco nejde na závodech zařídit, tak je to právě počasí a pořadatelé se své funkce zhostili na výbornou.

Jak se vedlo našim sportovcům individuálně? Na nejkratším sprintu si pro bramboru mezi muži doběhl Stanislav Jíra v čase 10,72s. Překpavením byla naopak ženská stovka, kde vyhrála Nikola Bendová v čase 11,48s, která zvítězila i na dvojnásobné trati v letošním nejlepším výkonu 23,33s. Mezi čtvrtkaři se neprosadil Lukáš Šebík, kterému výkon 51,62s nestačil na finále.

Na stovce překážek měl blíže k medaili Erik Jelínek, který časem 14,39s bral čtvrté místo a Martin Jánský za 14,67s šesté.

Podívána byla vidět na 400m př. žen, kde si osobní rekordy vytvořily Ester Bendová 56,83s a Klára Bartošková 58,19 a doběhly si tak pro stříbro a bronz.

O tom, že má naše tyčařská naděje Viktorie Ondrová formu, není pochyb. Výkon 430cm a osobní rekord jí vynesly na stříbrnou pozici. Viktorie má před sebou ještě ME juniorů, kde bude usilovat o co nejlepší příčku.

Osmimetrovou hranici v dálce překonal nás zatím nejlepší dálkař Radek Juška, který se hned prvním skokem přenesl na 815cm. V šesti pokusech se za osmi metrovou hranici přenesl celkem dvakrát. Radka čeká v polovině srpna mistrovství světa v Budapešti, kde bude chtít cenné centimetry proměnit ve vysokou pozici mezi dálkaři. O bronz se postaral Radkův sparing Dan Kováč, který skočil 736cm.

O setinu si pro bronz doběhlo kvarteto sprinterů na 4x100m ve složení Šebík L., Jelínek E., Jánský M. a Jíra S. Ženy krátkou štafetu nepostavily, ale na dlouhé 4x400m napodobilo sprintery bronzovou medaili.

Do finále se neprobojoval ani Richard Rozkydálek na 800m a skončil v rozběhu v čase 1:54,09min. Trojí zastoupení běžkyň jsme měli na 1500m, kde suveréně vyhrála olympionička Kristiina Mäki v čase 4:12,71min. Na jedenácté příčce v čase 4:34,43min skončila Anna Šilhavá. Na pětce se bohužel neprosadili Jan Halberštát, který doběhl také na jedenácté pozici v čase 15:25,68min a Jan Máša zapsal DNF.

Diskařky bojovaly v první polovině startovního pole. Lepší byla Lenka Maroušková, která hodila disk do vzdálenosti 47,28m a za ní na šestém místě skončila Klára Klonová výkonem 46,85m. Mezi muži si pro titul v disku na stupních vystoupal Marek Bárta za výkon 59,37m a další dva parťáci ze skupiny Vít Kotrba 51,09m a Kryštof Neděla skončili na sedmém a osmém místě. Pro Kryštova je výkn novým osobním rekordem.