Čtyři medaile z M ČR 22

28. 8. 2022

Proběhlý víkend 27. – 28. 8. patřil M ČR do “22” let, které hostilo Brno. Kategorie, která se láme do seniorské, o to více je důležitá! Za propršený víkend jsme získali dvě zlaté medaile a to zásluhou tyčkařky Viktorie Ondrové, která suverénně ovládla tuto disciplínu skokem 393cm.

Druhou brala při nedělním finále na 400m př. Ester Bendová, na výsledné tabuli u času 57,79 svítilo PB (person best). Doufejme, že je to příslib do budoucna “české atletiky”.

Pro stříbro si doběhl Martin Jánský na 110m př. časem 14,49s, zaostal tak půl vteřiny za vítězným o tři roky mladším Štěpánem Schubertem. Mezi sprintery si pro bronz doběhl Stanislav Jíra, který doběhl ve shodném čase jako Matyáš Koška z Dukly a tak rozhodovaly tisíciny, které hrály pro závodníka z Dukly.

Mezi vrhači jsme měli zastoupení v disku žen, kde Klára Klonová hodem dlouhým 43,94m a zůstala na smolném čtvrtém místě. Nedařilo se ani Kryštofu Nedělovi, který bral také čtvrté místo výkonem 45,41m.

Mezi běžci a běžkyněmi si osobní rekord na 1500m zaběhla Anna Šilhavá, hodnota PB je nyní 4:32,27, za který se umístila na 8. místě. Mezi muži na 1500m nedoběhl Richard Rozkydálek.

Nedělní finále absolvoval Lukáš Šebík, který v cíli uzavíral osmičku časem 49,43s. Mezi ženami do finále nepostoupila časem 60,77s Adéla Kotoučová.

Osobní rekordy bez medailových umístění padaly na trati 5000m mezi ženami i muži. Jan Máša nepokořil jen o dvě vteřiny 15 min a Veronika Bartošová finišovala pod 20 min.

Závodní víkend doprovázely přívalové deště a bouřky, které měly za následek posun časového programu, ale i přesto v jiných disciplínách padaly rekordy mítinku!! Foto: zde.