Finále MPD staršího žactva

9. 9. 2023

V neděli vyvrcholil městský přebor družstev staršího žactva finále A. Devět nejlepších pražských družstev v obou kategoriích bojovalo o titul přeborníka Prahy a o možnost postoupit mistrovství republiky. Postupovaly vždy čtyři nejlepší družstva podle finálového umístění.

Na utkání jsem nebyl, zúčastnil jsem se závodů v Brně (o těch později), takže mohu pouze podat zprávu na základě Šárčiných informací a výsledků.

Jsem rád, že všichni přihlášení závodníci na závod dorazili a bojovali, seč mohli. Škoda, že mnozí nevyužili možnost závodů na konci srpna a prvním závodem po dvouměsíční pauze bylo toto jejich nejdůležitější utkání sezóny. Bylo to poznat.

LuBla běžela 60 a 150 metrů. Šedesátku zaběhla za 8,72 s, což stačilo pouze na 21. místo, tzn. bez bodu. Stopadesátka se Luise podařila lépe. Časem 20,39 s byla celkově desátá a připsala si 3 body. Bodovala i se štafetou.

JuBu startovala ve třech individuálních disciplínách. Na stovce překážek se zlepšila na 16,10 s. Tímto časem byla desátá v soutěži (3 body). Koule se Justě moc nepovedla, když vrhla 9,03 m. Bylo z toho dvanácté místo a jeden bod. Radost si udělala v oštěpu, ve kterém si hodila osobák 29,12 m, byla sedmá a pro družstvo získala dalších 6 bodů.

VikiD konečně se dostala ze zdravotních problémů a vrhla se do závodů. Vyzkoušela šedesátku a výšku. Čas 8,86 s stačil na dvacáté páté místo, ve výšce Viki dělila místo jedenácté za výkon 128 cm. Vyrovnala si osobák a dostala za to 1,5 bodu. Startoval i ve štafetě.

FeH běžel šedesátku. Z rozběhu postoupil do finále B časem 8,35 s. Ve finále pak doběhl pátý za 8,26 s. Byly z toho dva body. Po doběhu si Felix stěžoval na zaďák, a tak do dalších disciplín už ho Šárka nepustila.

AnCha zkombinovala sprinty. Šedesátky za 8,55 s na postup do finále nestačila (bylo to celkově 14. místo v rozbězích). Lépe se umístila na stopadesátce, kde byla časem 20,49 s dvanáctá a brala jeden bod. Anna startovala i ve štafetě.

Nejúspěšnější Makovkou závodů byla AMaL, která se plně věnovala vrhům a ve všech disciplínách si udělala osobáky. Mírně se zlepšila v kouli, za vrh 9,74 m získala 4 body (9. místo). Výrazné zlepšení zaznamenala v disku. Výkonem 24,68 m byla sedmá se ziskem 6 bodů. Největší radost jí přineslo kladivo, ve kterém překonala kýženou hranici třiceti pěti metrů o osm centimetrů. Závod vyhrála (13 bodů) a teď čeká, zda jí tento výkon postačí ke startu na MČR. Držme palce.

DoMa se do sestavy nedoslala a startovala mimo soutěž. Radost si udělala jemným zlepšením osobního rekordu na šedesátce časem 9,16 s (byl to 31. výkon rozběhů). Na stopadesátce lehce za svým maximem zaostala. Běžela 22,60 s a byla třicátá šestá.

SofO se věnovala dlouhým sprintům. Stopadesátku zaběhla za 22,28 s (třicátá druhá) a třístovku za 48,33 s (šestnáctá). Na zisku bodů pro družstvo se podílela jako členka štafety 4×60 m.

LPi běžela 1 500 m za 6:30,70, umí výrazně lépe, ale i tento čas body přinesl. Linda byla jedenáctá se ziskem 2 bodů.

FiPro si z Edenu odvezl dva osobáky. Na stopadesátce prolomil hranici dvaceti vteřin, když zaběhl 19,78 s. Tímto časem skončil celkově devatenáctý. Nečekaně se rozhodl pro start ve výšce a dobře udělal. Skočil si osobák 149 cm, podělil dvanácté místo a družstvu přinesl půl bodu. Filip běžel i štafetu.

DaRa běžela pouze šedesátku mimo soutěž. Zaběhla 9,42 s (umí lépe) a byla celkově dvaatřicátá.

PaSe běžel nejdelší závod utkání – 3 000 m. Patrik si zaběhl osobák 10:32,300, skončil třetí a družstvu přinesl deset bodů. Teď čeká, zda mu tento výkon umožní startovat na MČR. Také jemu držme palce.

EliV nemohla skákat dálku, šla tedy sprinty. Šedesátku zaběhla za 9,00 s, celkově sedmadvacátá, a stopadesátku za 22,32 s (33.). Obě disciplíny umí lépe. Body tak získala až štafetou.

Bodově se dařilo LaVy. Časem 8,49 s postoupila z rozběhu šedesátek do finále B, které vyhrála, když zaběhla 8,30 s. Toto umístění přineslo družstvu 5 bodů. Dalších osm bodů Laura přidala za páté místo na třístovce za vyrovnaný osobák 44,57 s. Laura bodovala i se štafetou.

ViZa startovala na šedesátce, kde časem 8,97 s skončila na celkovém dvacátém šestém místě, a na stopadesátce. Tu zaběhla za 22,59 s a byla pětatřicátá.

Ve stejných disciplínách startoval i MaZo. Čas na šedesátce 8,75 s byl celkově osmnáctý nejlepší. Dvaadvacátý čas 20,81 s zaběhl Matyáš na stopadesátce. O zisk bodů se pokoušel i se štafetou.

Makovci startovali i v krátkých štafetách. Štafeta Bláhová, Volná, Chalupová a Vychodilová zaběhla čas 32,97 s a brala 4 body. Štafeta Oulehlová, Dvořáčková, Čermáková a Hánová za 33,41 s získala bod jeden. Štafeta kluků Hlas, Judl, Prokop a Zounar byla diskvalifikována.

V družstvu Olympu se sešli o závodníci z ostatních tréninkových skupin. Nejvíce se vedlo Dominiku Zajacovi, který vyhrál oštěp i disk a další cenné body přidal v kouli, Matias Tornikidis vyhrál třístovku, Viki Včelařová byla druhá na třístovce a další významné body připsala na stovce překážek, Matthew Covan byl druhý v kouli. I ostatní se činili, seč mohli.