Junior Viktor Šinágl mistrem republiky v běhu na 10 km na dráze, Pavel Kubričan v mužích bronzový

1. 5. 2016

Poslední dubnový den se v Berouně uskutečnilo mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů na dráze.

Náš oddíl měl zastoupení pouze ve dvou mužských kategoriích. Mezi juniory se na start postavil Viktor Šinágl a mezi muži Pavel Kubričan. Přestože do Berouna nepřijeli největší favorité mužského závodu Homoláč, Pavlišta nebo Kocourek tak se čekalo, že Pavel Kubričan bude bojovat o přední příčky. Ještě než se na 25 kol dlouhý závod vydali muži, rozběhl se závod juniorů ve kterém reprezentoval barvy PSK Olymp Praha Viktor Šinágl.

Hned od začátku se Viktor držel v přední skupince závodníků, která se po několika kilometrech odtrhnula od zbytku startovního pole a udávala tempo závodu. Dva kilometry před cílem měla vedoucí skupina tři závodníky a čekalo se jaké bude pořadí v cíli. Viktor Šinágl lehce nastoupil 500 až 600 metrů před cílem a jako první vbíhal s náskokem deseti metrů do posledního okruhu.

Závěr byl ve velmi rychlém tempu, ale Viktor si vítězství už nenechal vzít a rukama nad hlavou proběhl vítězně cílem a mistrovským titulem v kapse :-).

Pavel Kubričan se vydal na trať desítky po doběhu juniorského závodu. Hned v prvním okruhu se dostal až na samý chvost startovního pole, ale během dvou kol se dostal na přední pozice, kde se držel až do samotného závěru závodu. V cíli byl Pavel na skvělé bronzové pozici.

Náš oddíl se stal nejúspěšnějším oddílem dnej, když si do medailové tabulky připsal jedno zlato a jeden bronz.

Gratulujeme klukům ke skvělým výkonům a doufáme, že i ostatní závodníci i závodnice tyto výkony nastartují v letošní olympijské sezóně.