Nejen rozhovor s Radkem Juškou před ME v Mnichově

12. 8. 2022

Dnes Vám přinášíme krátky rozhovor s Radkem Juškou před druhým největším vrcholem sezóny seniorské kategorie a je jim ME v Mnichově. Šampionát je součástí multisportovního mistrovství Evropy, ve kterém proběhnou souboje z devítí sportovních odvětví. Je to již druhý ročník tohoto nového modelu, první byl uveden v roce 2018. Mnichov samotné ME v atletice bude hostit již podruhé! První zažilo v roce 2002.

Na startu uvidíme 7 oddílových atletů (Kristiinu Mäki, Dianu Mezuliáníkovou, Marka Bártu, Jana Jirku, Radka Jušku, Adama S. Helceleta, Jiřího Sýkoru z výpravy bohužel vypadnul zraněný Petr Svoboda).

První část výpravy odjíždí autobusem již 13. srpna do hotelu Munich Marriott Hotel, který je vzdálený 4 km od Olympijského stadionu. Samotný stadion má svou historii, kterou poznamenala událost při olympijských hrách v roce 1972, byl jim “Mnichovský masakr”.

Radku, odjíždíš na druhou vrcholnou akci během jednoho měsíce, jak proběhla aklimatizace po návratu?

Aklimatizovat se bylo náročnější, než jsem očekával, ale nakonec vše dopadlo dobře a stihli jsme i lehce přitrénovat.

Jak vypadá tvá aktuální forma? Určitě pomýšlíš vysoko!

Formu jsem měl už na MS, ale bohužel jsem ji tam nedokázal prodat. Teď si myslím, že jsem na tom ještě o kousek lépe. Ale samozřejmě nechci nic zakřiknout, takže to musím zaklepat… Každá velká akce je specifická v tom, že se tam může stát úplně cokoliv, takže pomýšlím určitě vysoko, který sportovec taky ne.

Do startu zbývá jen pár dní, bude následovat nějaký speciální tréninkový režim? Odpočinek, nebo ještě nějaké vylazování?

Dálka je hned první dva dny, takže na nějaký trénink už není čas, takže bude hlavní odpočinek a pak už jen před soutěží se jít rozcvičit a natonizovat do posilovny. Co se neudělalo doteď, tak už by se stejně nestihlo udělat. Ale myslím, že jsme stihli vše, co jsme chtěli a troufám si říct, že i lépe, než jsme pomýšleli.

Jsi skokan do dálky, jak vypadá tvůj jídelníček den před závodem a v den závodu?

Úplně specifický nemám, sním na co mám zrovna chuť, samozřejmě nejím těžká a tučná jídla. Jediné co si hlídam, tak je lepek a mléko, na které mám intoleranci.

Jaký výkon myslíš, že bude statič na postup do finále, když opomeneme kvalifikační limit.

Myslím, že ostrý limit na postup do finále bude kolem 8mi metrů, ale samozřejmě bude stačit méně a můj odhad je, že to bude kolem 7,80m.

Do Mnichova odjíždí velká výprava, co na to říkáš?

Je to super, že může Česko reprezentovat tolik sportovců, vůbec jsem tak velkou výpravu nečekal. Říkalo se, že pojede fakt hodně lidí, ale aby bylo 55 sportovců, to už je velké číslo. 

Další informace z ME a ze zákulisí můžete najít na našem instagramovém účtu: psk_olymp_praha_atletika