Po prvních dvou dnech na ME

16. 8. 2022

Multifunkční komplex v Olympijském parku v Mnichově nemá prostě chybu! Jen pro vaši představu mimo hlavního atletického stadionu, který pojme 70 tisíc diváků je v komplexu hned u hlavního stadionu rozcvičovací stadion s atletickou halou, která je opět ukazuje futuristické myšlení. Součástí haly je tartanová rovinka, tři vrhačské kruhy, diskařské sítě, posilovna a tribuna, která je formou balkonu. Z haly vede propojovací podzemní tunel přímo do stadionu. Nedaleko je další funkční atletický stadion, a další se staví… o atletické zázemí není nouze! Vrhači mají nedaleko svůj vrhačský prostor, ale co Němci opravdu umí, tak vytvořit neskutečnou atmosféru! Škoda, že ne všem našim atletům se toho podařilo využít.

Před finálem na 100m

V prvním dnu jsme mohli vidět Adama S. Helceleta, který začínal svůj dopolední desetiboj na stovce za 11,13s, v dálce si připsal 881b za skok dlouhý 728cm, v kouli obsadil druhé místo v B skupině za vrh 15,30m. Bohužel jeho týmový kolega Jiří Sýkora, ač měl rychlejších 100m 11,09s, v dálce skočil 692cm, měl neměřené pokusy v kouli a do dalších bojů nenastoupil. Večerní program začínal pro Adama výškou, kde se přenesl přes 199cm. Závěrečných 400m dobíhal ve své skupině na třetím místě v čase 50,16s. Adam přenocoval na celkovém 9. místě.

V odpoledním programu ještě probíhala dálka mužů, kde jsme měli svého favorita Radka Jušku, který nás opět napínal, až do posledního třetího pokusu, kterým zapsal 780cm a postoupil do finále.

V úterý jsme se probudili do teplého letního dne, které umocnil stojící vzduch na tribunách hlavního stadionu. Do svého sportovního zápolení nastupoval Adam vítězstvím obou skupin na 110m př. časem 14,36s. Bohužel se mu nepovedl disk, kde zapsal výkon 43,44m. Pokusy v tyči na 470cm byly nad Adamovy síly a končil na 460m. Předposlední disciplínou byl oštěp, který doletěl do vzdálenosti 63,64m. Závěrečnou patnáctistovkou Adam uzavřel předposledním místem a časem 4:47,48. Adamovi po dvou dnech patří 11. místo v Evropě.

Poloviční radost jsme měli při 1500m žen, kde nás zastupovaly hned dvě mílařky. Kristiina MäkiDiana Mezuliáníková. Diana bohužel doplatila na prví rozběh, který byl pomalejší, bohužel výkon 4:07,37 jí zařadil na celkové 15. místo. Kristiina bojovala o postup ve druhém běhu, který byl od začátku rychlejší a toho Kristiina dokázala využít a výkonem 4:04,40 postoupila na čas do čtvrtečního finále! Foto: zde