Pouze tři medaile do oddílu při halovém M ČR

19. 2. 2023

Nešťastná se stala sobota pro Petra Svobodu, který s vypuštěním na 60m př. postoupil do večerního finále, které se mu stalo osudným a natrhnul si zadní stehenní sval. Svou zlatou medaili za výkon 7,73s přebíral na lékařském lehátku. Na pátém místě doběhl Martin Jánský výkonem 8,04s, který je pro Martina nový osobní rekord.

Na hladké šedesátce jsme měli na startu pouze Stanislava Jíru, který ve finále bral pomyslnou bramborovou medaili za čas 6,74s. Standa umí šedesátku i lépe, ale potýkal se po závodu v Jablonci s menším zdravotním problémem.

O vylepšení osobního rekordu pomýšlel Lukáš Šebík na 200m, ale čas 22,96s nestačil ani na finále. Mezi ženami o medaile bojovala Bára Šplechtnová, ale ani jí se nepodařilo kov získat a patří ji tak 4. místo a výkon 24,20s.

Návrat mezi nominované na HME v Istanbulu ve štafetě zažila Nikola Bendová, která společně s dalšími závodnicemi v sobotu vypadly z nominace a v neděli při finále se vše zase změnilo a se závodnicemi na prvním a druhém místě vybojovaly opět pozici v evropském rankingu, který jim zajištuje účast na HME na 4x400m. Nikola si časem 53,43s doběhla pro bronz a osobní rekord.

Ačkoliv jsme měli dvojité zastoupení ve finále na 800m, medaile jsme se nedočkali. Lépe si vedla na čtvrtém místě Lenka Čechová časem 2:07,71min. Její dvojče Eliška doběhla na šestém místě v osobním rekordu 2:09,90min.

Pro poslední zlatou oddílovou medaili na závěr dne doskočil Radek Juška v dálce skokem dlouhým 787cm. Na desátém místě skončil Dan Dováč skokem dlouhým 670cm.

Zklamaná byla Viktorie Ondrová, která nepokořila čtyř metrovou hranici v tyči a skok vysoký 380cm stačil na desáté místo.

Výsledky: zde