Přebornické tituly Prahy a osobní rekordy

6. 2. 2023

Víkendové závody přinesly pro některé naše závodníky nejen medaile, ale i nové osobní rekordy. Ale začněme postupně. V nejkratším mužském sprintu si ve finále pro 7. místo v čase 7,15s doběhl Sebastian Bolardt. Mezi juniory unikla třetí příčka o setinu Jakubovi Jechovi, který doběhl za 7,20s a zopakoval tak osobní rekord z rozběhu. V dorostenecké kategorii si pro bronz časem 7,32s doběhl Ondřej Kalina.

Mezi juniorkami si pro 4. místo doběhla sprinterka Anna Skálová časem 8,16s. V dorostenkách jsme měli ve finále A hned dvě zástupkyně a z toho Emma Martin vybojovala stříbro časem 8,11s na sedmém místě skončila Linda Emma Wonesch v čase 8,40s.

Mezi muži dvoustovkaři si z našich nejlépe vedl Lukáš Šebík, který finišoval na 9. místě časem 22,50s. V juniorské kategorii za čas 22,80s bral Petr Labuť 6. místo. Martin Kučera si na dorostenecké dvoustovce doběhl pro bronz a nový osobní rekord, který má hodnotu 23,54s.

V ženské dvoustovce brala za čas 24,27s bronz Barbora Splechtnová. Osmičku uzavírala Klára Staňková časem 25,55s. Juniorský osobní rekord si zaběhla Anna Skálová časem 26,68s.

Lukáš Šebík v letošním nejlepším výkonu 50,03 obsadil na 400m 7. místo. Čas pod padesát sekund při své premiéře běžel dorostenec Marek Váňa a časem 49,14s si doběhl pro titul Přeborníka Praha.

Osobní rekord a titul čekal mezi ženami na 400m Nikolu Bendovou za čas 54,68s. Pro čtvrté místo si dobíhala Klára Bartošková časem 57,00s. Sedmé místo patřilo Adéle Kloudové výkonem 59,70S. Mezi juniorkami si pro bronz doběhla běžkyně Adéla Steinsová a čas 58,45s je její nový osobní rekord.

Půlkařky Anna Šilhavá a Eliška Čechová dobíhaly v tomto pořadí v časech 2:12,42 a 2:13,12min.

Ruben Szabó se v cíli na 1500m mohl radovat z osobního rekordu, který má nyní hodnotu 4:35,43min, výkon stačil na 6. místo.

Mezi ženami na patnáctistovce se také z osobního rekordu mohla radovat Anna Šilhavá, která časem 4:28,97min doběhla na 4. místě.

Na mužské trojce si pro stříbro doběhl Jakub Glonek v osobním rekordu 8:18,85min. Osobní rekord si zaběhl i osmý Jan Máša časem 8:41,54min.

I ženská trojka měla naše zástupkyně. Nejlépe si mezi ženami počínala Aneta Verešová, která doběhla osmá v osobním rekordu 10:50,65min.

Pro titul Přeborník Prahy na 60m př. si ve Stromovce doběhl Martin Jánský časem 8,17s. Mezi juniory si osobní rekord zaběhl Matyáš Haranta časem 8,70s a obsadil 5. místo.

V ženské kategorii si pro bronz doběhla Kateřina Kodrová časem 8,42s. Bronz mezi juniorkami brala Rozálie Krejčovesová za čas 9,13s. V dorostenkách na 7. místě finišovala Hana Mikulášová časem 9,12s.

Osobní rekord a 6. místo získal ve skoku vysokém Ondřej Krejčí, který přeskočil laťku ve výšce 168cm.

Přebornicí Prahy se také stala Viktorie Ondrová, která skokem 395cm nenašla přemožitelku v tyči.

V týmových soutěžích a to ve štafetách 4x200m mužské družstvo doběhlo na druhém místě časem 1:32,05min a ženské kvarteto dobíhalo na třetí příčce časem 1:47,62min.