Report z pre-kempu v USA

12. 7. 2022

Jediný trenér našeho oddílu Josef Karas, který odcestoval do USA na nadcházející MS, které se bude konat v době od 15. 7. – 24. 7. v Eugene nám poskytnul pár vět z dění v Monmouth, Oregon (Western Oregon University), kde probíhal aklimatizační kemp pro všechny nominované reprezentanty a doprovod. Na místě strávili strávili šest dní a dnes se přesunuli již do dějiště MS v Eugene.

Jaké je ale prostředí v univerzitě? 

Prostředí v Monmouth je krásné, všude přítomné stromy a zeleň jsou velice relaxující. K tomu je kampus prázdný, z důvodu školních prázdnim. Je tu tím pádem nádherné celodenní ticho.

Jak vypadá sportovní zázemí?

Atletický stadión, dvě posilovny, regenerace a jídelna se nachází v těsné blízkosti (přímo naproti) ubytováni, které máme ve školních kolejích. Stadion je sice starší, ale odpovídá našim potřebám a nikomu nic nechybí.

Pepo, a co počasí? 

Jelikož je počasí celou dobu letní a teplota se drží mezi 25 – 35 stupni, klima je ideální pro trénink. Bohužel ubytování, i když je krásné (všudypřítomné dřevo), tak není velice vzdušné a během dne i noci atleti na pokojích trpí z toho vedra. Včerejší noc byla obzvlášt’ teplá a všichni se dostatečně marinádovali ve vlastním potu.

A jak jsou na tom atleti?

Co se tyče stavu atletů, tak zde panuje dobrá a uvolněná nálada. Všichni jsou už natěšeni na závody. Radek dnes šel poslední kontrolní trénink, při kterém si běžel vyrovnaný osobák na 120m s menším úsilím.

Fotoalbum z MS Eugene