Rozhovor s patnáctým na světě Markem Bártou

21. 7. 2022

Dnes jsme si pro Vás připravili rozhovor s diskařem Markem Bártou, který dříve v USA pobýval na studiu.

V USA jsi studoval, jaký to byl pocit se tam na 14 dní vrátit

Byl to super pocit se po zhruba 4 letech vrátit do Oregonu Eugene. Což je takové hlavní město atletiky v Americe. Meli jsme zde národní univerzitní šampionáty. Měl jsem takové nostalgické pocity, když jsem se procházel po campusu a možna, i proto jsem ze svého prvního mistrovství světa nebyl příliš nervózní.

Od poslední větší akce ME 22 z roku 2013, uplynulo 9 let, jak se změnil Marek Bárta?

Myslím, že jsem trochu zesílil. Zlepšil v diskařské technice a hlavně velmi zmoudřel.

Jak hodnotíš svou první seniorskou akci MS?

Velmi jsem se na ní těšil. Což z velké části vycházelo z toho, že mi házení na tréninku poslední týdny před závodem opravdu šlo. Měl jsem vysoké ambice a ani jsem si nemyslel, že bych nepostoupil z kvalifikace. Bohužel po slibném prvním hodu se začaly v technice objevovat malé chyby a výsledkem byl zkažený závod a celkově 15. místo. Celkově to byl krásný závod a skvělý zážitek nicméně s příchutí hořkosti neúspěchu.

S jakým cílem pojedeš do Mnichova na ME?

V disku je mistrovství Evropy v podstatě mistrovství světa. Ve finálové 12-tce byli v Eugene jen 3 mimo evropští. Takže na mistrovství Evropy do Mnichova jedu se stejným cílem, jako jsem měl teď. Pokusit se bojovat a nejužší finále (top a když už tam budu, tak pokud možno vrátit porážku z MS.