V Eugene radost střídalo zklamání

17. 7. 2022

Hned čtveřice našich atletů nastoupilo na start svých disciplín v úvodu MS v Eugene. Kdo si přivstal v sobotu na třetí hodinu ranní mohl se radovat z postupu Kristiiny MäkiDiany Mezuliáníkové na 1500m. Kristiina postupovala na základě umístění v čase 4:08,43 a Diana si musel počkat, protože nakonec postupovala s malým qéčkem a výkonem 4:06,55 a zaběhla si tak letošní nejrychlejší čas.

Bohužel v dálkařském sektoru se nedařilo Radkovi Juškovi. Ten po dvou přešlapech zaznamenal jediný platný rokus 787cm a o 6cm nepostoupil do finále. Radkovi patří celkově 14. místo.

Sobotní večer patřil Petrovi Svobodovi, který měl ambice postoupit z rozběhů, což se stalo. Petr doběhl do cíle v čase 13,65s a nevešel se tak ani mezi přímo postupující sprintery. Petr si odveze nejen zklamání, ale i celkové 28. místo.

Nedělní ráno patřilo opět mílařkám. Postup do finále by byla senzace, i když Kristiina už loni na olympiádě potvrdila, že se dá závodit se světovou špičkou ve finále. Tady se bohužel happy end nekonal. Obě mílařky své semifinálové běhy nezvládly takticky a skončily před bránami finále. Lépe se dařilo Dianě, která se snažil stahovat velkou mezeru, ale ani čas 4:07,62 na postup nestačil. Diana obsadila celkové 19. místo. Hůře se vedlo Kristiině, která doběhla v čase 4:21,67 a patří ji 22. místo.

Posledním našim zástupcem na MS byl Jan Jirka, kterému už ani dle startovní listiny na 200m nic nenasvědčovalo, že by mohl postoupit, ale i přesto jsme mu postup přáli, ač by to znamenalo vylepšení českého rekordu o desetinu v případě nepřímého postupu, nebo doběhnout ve svém posledním rozběhu na třetí postupové příčce, která znamela čas 20,30s. Honza se s mistrovstvím rozloučil na 35. místě v čase 20,73s.