Z M ČR v Hodoníně vezeme 7 medailí

26. 6. 2022

V úvodu sobotního závodního dne jsme na dvoustovkách mohli vidět hned tři naše závodnice. V prvním běhu se představila Bára Šplechtnová, která bez problémů postoupila do finále, ve druhém běhu běžela Petra Muzikantová, která doběhla na nepostupovém místě v čase 24,92 a v posledním třetím běhu na čtvrté pozici finišovala Klára Staňková časem 24,46s, taktéž nepostoupila. Na Baru ve finále čekala pomyslná bramborová medaile za výkon sezóny 23,77s.

Na mužské dvoustovce se doslova strhnul souboj o vítězství a musela rozhodovat cílová fotografie, která určila za vítěze Jana Jirku, který se dělil o čas 20,66s s Ondřejem Macíkem z Dukly.

Finále na 400m př. čekalo Erika Jelinka, který výkonem 52,41 obsadil pátou příčku. V dálce o prolomení osmi metrové hranice snil Radek Juška, jeho nejdelší výkon však měřil 795cm, ale body získané vítězstvím při M ČR ho zase posunou o něco výše ve světovém rankingu, který mu otevírá cestu na MS do Oregonu.

Druhý zástupce Jiří Sýkora si doskočil pro deváté místo skokem 696cm dlouhým.

V oštěpu jsem mohli vidět nejen olympijské medailisty, ale i našeho Adama Sebastiana Helceleta, který hodil oštěpem do vzdálenosti 59,69m a vytvořil si tak letošní maximu.

V běžeckých disciplínách nás zastupovaly Lucie SekanováAnna Šilhavá. První jmenovaná si doběhla pro bronz časem 4:30,62 a Anička se musela spokojit s jedenáctým místem, avšak čas 4:38,62 je její nový osobní rekord.

Fotoalbum: M ČR mužů a žen v Hodoníně